Saltar al contingut Saltar a la navegació Informació de contacte

12è Aplec de la Sardana

El diumenge 12 de juny, Torres de Segre gaudirà d’una triple celebració. Se celebrarà que fa més de 50 anys que el nostre poble compta amb representació sardanista (més de 10 amb Escola) i que podrem puntejar sardanes en la 12a edició de l’Aplec de la Sardana de la nostra vila.

Per tot plegat, l’Ajuntament de Torres de Segre, amb la col·laboració de l’Escola Sardanista local, organitza una diada molt especial:

 • Exposició fotogràfica històrica
  Amb imatges i altres records històrics des de l’inici de l’associació sardanista als anys 60 fins a l’actualitat. Es podrà visitar al Pavelló Poliesportiu de les 10:00 a les 13:00 h i de les 17:00 a les 19:00 h. L’accés serà per l’entrada més pròxima a l’Escola Carrassumada.

 • Aplec Sardanista
  A les 19:00 h i al pati de l’Escola Carrassumada. Comptarà amb la presència de la Cobla Contemporània i amb una petita exhibició de les dues colles sardanistes de Torres de Segre.

 • Sopar de celebració
  A les 21:00 h i també al pati de l’Escola Carrassumada. Pot assistir tothom qui vulgui (formi part o no del món sardanista). El menú serà: safata de coca de recapte i llesca de pa amb pernil, aigua/refresc, olives, patates xips i pastís d’aniversari. El menú és mateix tant per adults com infants i hi haurà opció de menú vegà i vegetarià. El preu per persona és de 5 euros (import popular i subvencionat per l’Ajuntament).

Tothom qui vulgui inscriure’s al sopar, pot fer-ho presencialment a les oficines de l’Ajuntament, de dilluns a divendres de 8:30 a 13:30 h, i fer el pagament allà mateix. També es pot apuntar a través del formulari en línia i fer transferència bancària indicant el nom de la persona i el nombre de comensals.

El termini d’inscripció acaba el dimecres 8 de juny.

Hi haurà un detall per tothom qui assisteixi al sopar.

Pati de l'Escola Carrassumada (Torres de Segre)
 • Quan 12/06/2022 de 10:00 a 23:00
 • On Pati de l'Escola Carrassumada (Torres de Segre)
 • Afegeix un esdeveniment al calendari iCal